Koks skirtumas tarp „Landsbergio balkonėlio“ ir „Hitlerio balkonėlio“?

Autorius:

Šiemet kaip niekad anksčiau aistras kursto Vasario 16-osios minėjimas. Kuo ypatingas tas „balkonėlis“ ir kodėl be Profesoriaus kalbos iš ten – niekaip? Ar per tas aistras nepamiršime, kas ir kokiomis aplinkybėmis tą 1918-ųjų vasario 16-ąją įvyko? Apie tai – žurnalistės Giedrės Gorienės pokalbis su Lietuvos istorijos instituto vyresniuoju mokslo darbuotoju istoriku ir politikos analitiku dr. Algimantu Kasparavičiumi.

Pasidalinkime

Komentarų: 4

 1. Gal į temą, o gal ir ne. Teko kadaise kalbėtis su Hitlerio apsilankymo Klaipėdoje liudininku: „Jei kas tame mitinge netiesė rankos, kaip priklausė – pora (trejetas) nutempdavo į parką ir ten rūpestingai atmutūzydavo. Laukėm, troškom vokiškų išvaduotojų. Po dviejų savaičių džiaugsmas išnyko“ (pažodžiui nepamenu).

 2. Žiburį Laisvės gal ir uždegs,tik ,kad nepridarytų tokių juodų dūmų,kaip per vieną mitingą prie seimo.Nes paskui ir senelio nebus matyti,ne tik girdėti.

  1. Jei uždegs nesiorientuojanti minia, gausim tą patį, ko pasiekė „susipratėliai“, statę stiklainius su vandeniu prie televizoriaus – „užkrauti teigiama energija“, kai savo laidas vedė Alanas Čudakas, tuo norėdamas parodyti: jūsų tiek daug, o esate mulkiai, pasiruošę tikėti kliedesiais ir dar tariatės esą intelektualai. Mokėjo po 10 rublių už vandenį iš „stebuklingo šulinio“ pakaunėje, per naktis stovėjo eilėse. Gal sakysite – to nebuvo, o gal tai nebuvo masinis reiškinys ? Ar galima buvo tikėtis ko nors kito iš minios, kurios sąmonė užtemdyta sovietine propaganda, užsilikusia tarpukario literatūra ir Amerikos Balsu? Nuolankiai prašykim ponią Gorienę – lai kviečia ir vėl kviečia ne kartą šį Istoriką (šiaipjau maniau, kad pas mus tik Bumbliauskai). Jis atstovauja ne kokią politinę liniją, o realybę. Tokais atvejais norisi žmogų su kažkuo sulyginti. Jį sulyginti jį galima tik su juo pačiu, nes niekuo neapsimetinėja.

 3. VASARIO 16- TĄJĄ VISI Į VILNIŲ !
  Į Vilnių, į Vilnių visi, kas tik galit,
  Ten prie balkonėlio, prie brolių savų !
  Nušvilpsim „Dėdulę“, anūką, mergeles,
  Išlaisvinsim tautą nuo Švabo tarnų.
  Ten mamos mūs basos sušalę kankinas,
  Nuosėda išklydusias glaudžia „mamas“,
  Vaikus Lietuvos paaukojo vakcinoms. . .
  Ar Žiburį Laisvės kas Vilniuj uždegs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.