Ukraina: V. Putinas peržengė raudoną liniją. Kas toliau?

Autorius:

Apie tai tiesioginėje laidoje kalbasi žurnalistė Giedrė Gorienė, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas
generolas leitenantas Valdas Tutkus ir buvęs JAV Valstybės departamento diplomatas, buvęs JAV ambasadoje Lietuvoje atsakingas už politiką Algis Avižienis.

Pasidalinkime

Komentarų: 2

 1. Lyg ir profesionalai,o kalba kaip…na net nežinau su kuom sulygint. -Norėčiau kad taip būtų,ir tikiuosi kad bus taip..!Kažkokių tai ,,blogerių lygis“ kur jaučiasi iš anksto užimta pozicija bet bandoma suvaidinti ,,meistrus“. Arba,bijoma išlysti iš esamos politinės linijos. -Kas dabar bus su Putinu,kokios kainos,kaip privers ar neprivers. Kai tuo tarpu egzistuoja dar ir antra pusė.Kurioj irgi vyksta politinis gyvenimas. PVZ kaip-europos nerentabilumas prie esamų energijos kainų. JAV vidaus konfliktas.Kinijos pozicija ir visa eilė veiksnių.
  Profas turi kalbėti sausai,ir tik iš profesionalios pusės.
  Pono Tutkaus ankstesnėj laidoj dėstomos mintys buvo kur kas aiškesnės iš profesionalumo požiūrio.
  Todėl norėčiau paklausti pono Tutkaus du klausimus. Mat kiek supratau p.Tutkus baigė Frunzės akademiją,ir turėtų žinoti Moltkės,Lidell Harto teorijas,ir kas be ko kaip šventą rąštą Šapošnikovo ,,mozg armii“. Kas manyčiau kalama lig šiol visose RU akademijose kaip ,,Tėve mūsų“.
  Nejaugi Jūs p. Tutkau pamiršote kas yra ,,mobilizacija“ ? Ką vasario 23-čią paskelbė Zelenskis.? Ką reiškia gyvos jėgos ir materialinio resurso koncentravimas laiko atžvilgiu ir kas įvyksta karinėse pajėgose kai jos ,,įtempiamos“ ir laikomos ,,pakabintos“ tam tikrą laiką?
  Atvirai kalbant man daugiau nei keista,išgirdus profo pamastymus kad susirėmimo nebus.

 2. Vakar peržiūrėjau tą laidelę ir iš pasisakymų ( dalyvių ) buvau nustebintas – gerai jau tas generolas ( karinis strategas ) , bet Avižienis kuris turėtu kur kas plačiau įžvelgti reikalo esmę – tai jie abu parodė truparegiškumą. Ar jie supranta į kur pakrypo reikalas? Ukraina tai tik paraiška į tolimesnės perspektyvos situaciją. Ką nejaugi ponai nesupranta iš kur tokia isteriška vakarų politika – kodiel kai Jugoslaviją maišė su žemėm buvo tyla. Taip kad ta išsigimusi geopolitinių žaidimų virtinė – šiandien virsta realijomis , kurios atneš gausybę problemų ateityje. Tai dar klausimas kas peržengė tą raudoną liniją ir šovė sau į koją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.