Skaudi realybė: vaizdai iš demokratijos lopšio (N-18)

Tai ne ištrauka iš filmo apie zombius. Tai realūs vaizdai iš JAV. Štai, pasigrožėkite – nuostabioji ir visų išsvajotoji Amerika, mokanti visą pasaulį demokratijos. Ar ir jūs norite tokios demokratijos? Armonautai jums ją tikrai duos!

Pasidalinkime

Komentarų: 29

  1. o prie ko cia rusija , kai lietuvoje ta pati darosi? vartoja druskos kurie zaloja smegenys negriztamai. tu taip uz rusija pergyveni? daugiau nei uz lietuva?

  1. Rusijoj kaip ir Lietuvoj galima viešai pamatyti apsišniokštusį.Bet ten kaip ir Lietuvoj tokius susemia policija.Ir registruoja.
   O ko čia taip iškarto tokia reakcija? Suskaudo kad šventają Ameriką parodė tokią kokia ji yra iš tikrūjų? Tai čia dar praktiškai nieko neparodė…

   1. Ne, visai nesuskaudo, bet parodžius A reikia parodyti ir B. Argumentuotai pasakyti, kad JAV blogiau, jei apskritai tokių argumentų bus rasta 😂

 1. lt narkologai sodina ant legali narkota is vaistines, uz ka turi kalejime sedeti, nors lietuva tai nusikalteliu rojus, lietuvoje viska galima, tiems kas turi stoga kur reikia.

  Pasotina ir juodąją rinką

  Artūras ir Pavelas tvirtino, kad nutekinti metadono į juodąją rinką nesunku. Jo gali išnešti patys narkomanai, jį galima skiesti.

  Metadoną pacientai turi išgerti socialinio darbuotojo akivaizdoje. Bet yra visokių būdų jį apmulkinti. Kai kurie ateina už žandų prisikimšę vatos, „išgeria“ metadoną, o lauke jį išspaudžia tarsi arbatą į stiklainį. Tada pusę išgeria, pusę parduoda. Arba visą parduoda.

  Pavelas metadono programoje nėra dalyvavęs, tačiau net dvejus metus jo yra pirkęs. Už 100 miligramų mokėdavo 50 litų.

  „Priklausomybės ligų centre metadoną gėrė mano draugas, vienas pažįstamas. Jie nemažai laiko dalyvauja toje programoje, todėl į namus jiems duoda metadono visai savaitei. Dar vienam žmogui metadono skirta iki gyvenimo pabaigos – kiek jis trauks, tiek, į namus jam duoda ir dviem savaitėms. O aš perku. Kito pažįstamo mama dirba Priklausomybės ligų centre. Ji pardavinėja metadoną – aš pirkau“, – be užuolankų dėstė Pavelas.

  Klaipėdoje, anot Artūro, jei programos dalyvių organizme neaptinkama kitų medžiagų, po trijų mėnesių metadono duodama parsinešti į namus visai savaitei. Tada žmonės jį ir pardavinėja. Kai jis nedalyvaudavo programoje, o heroinas Klaipėdoje būdavo nekokybiškas, iš narkotikų prekeivių pirkdavo metadono.

  Anot pašnekovų, kai kuriose medicinos įstaigose metadonas skiedžiamas.

  „Ne kartą jaučiau: na, ne toks stiprumas to metadono. Skiestas. Tačiau mane įspėjo: „Jei tylėsi, neturėsi problemų.“ Jei pradėsi „kipišuoti“ – išmes iš programos. Manau, gydytojai pardavinėja metadoną“, – rėžė Artūras.

  Jam pritarė Pavelas: „Kai pirkau iš vieno draugo, – jis metadono gauna Naujininkų poliklinikoje, – buvo neskiestas, stipresnis, o kai pirkau išnešto iš „narkušniko“, buvo ne toks – skiestas.“

  Pažįstami Pavelui pasakojo, esą jei gydytojų prašai sumažinti metadono dozę bent 10 miligramų, jie nenori to daryti – tik padidinti.

  „Aišku, kodėl jie nenori mažinti dozių – nori kuo daugiau metadono pritraukti į gydymo įstaigą. Tada yra ką skiesti. O kai yra ką skiesti, yra ką parduoti“, – replikavo trečias asmuo, nenorėjęs sakyti savo vardo.

  manosveikata.lt/lt/aktualijos/naujienos/metadonas-narkomanus-gydo-ar-zudo

 2. Buvęs generalinis direktorius pripažįsta savo kaltę davęs kyšį ir sumokėjęs atkovotus pinigus.

  JAV farmacijos kompanijos „Insys Therapeutics Inc.“ buvęs prezidentas ir generalinis direktorius Michaelas Babichas yra pasirengęs pripažinti savo kaltę organizuojant gydytojų kyšininkavimą.

  Pasak UPI, Babichas ir jo bendrininkai sistemingai mokėjo kyšius ir atkirtimus ligoninės personalui už tai, kad pacientams išrašytų galingą skausmą malšinantį vaistą „Subsys“, kurį įmonė gamina po liežuvio purškalu. Vaistas yra pagamintas remiantis opioidiniu analgetiku fentaniliu ir yra naudojamas gydant sunkiu vėžiu sergančius pacientus tais atvejais, kai silpnesni vaistai nebeveikia.

  Tyrimo duomenimis, užpuolikai įžūliai maskavo nelegalius mokėjimus gydytojams. Jie, pavyzdžiui, buvo laikomi mokesčiais už paskaitas ir seminarus, kurių iš tikrųjų nebuvo. Kai kuriais atvejais įmonė fiktyviai samdė gydytojus dirbti ir mokėjo jiems „atlyginimą“. Nukentėjusieji byloje yra draudimo bendrovės, kurios buvo priverstos kompensuoti „Subsys“ išlaidas gydymo įstaigoms.

  Klausymai, kuriuose tikimasi, kad Michaelas Babichas prisipažins, numatomi kitų metų sausio 9 d. Be buvusio generalinio direktoriaus, byloje taip pat dirba dar šeši buvę „Insys Therapeutics Inc.“ aukščiausi vadovai, taip pat bendrovės įkūrėjas Johnas Kapooras.

 3. („Reuters“). „Drugmaker Insys Therapeutics Inc“ ketvirtadienį laimėjo teismo leidimą parduoti savo pavyzdinį fentanilio purškiklį pirkėjui, kuris sutiko parduoti vaistą tik vėžiu sergantiems pacientams, reaguodamas į susirūpinimą dėl produkto vaidmens kuriant opioidų epidemiją.
  NUOTRAUKOS NUOTRAUKA: Fentanilo pagrindu pagaminto vaisto „Subsys“ dėžutė, pagaminta „Insys Therapeutics Inc.“ JAV Alabamos pietinio rajono advokatų kontoroje / per „REUTERS“

  JAV bankroto teisėjo Kevino Groso sprendimas Wilmingtone, Delavere, pirmą kartą pažymėjo, kad bankroto teismas epidemijos metu buvo parduotas opioidas, kaltinamas beveik 400 000 mirčių dėl perdozavimo 1999– 2017 m.

  Šis sprendimas leido parduoti vaistą „Subsys“ Vajomingo mieste įsikūrusiai „BTcP Pharma LLC“, priklausančiai farmacijos kompanijų tinklui „MMB Healthcare“. Mainais „Insys“ gaus autorinį atlyginimą, kuris, jo vertinimu, gali siekti 20 milijonų dolerių. Tai padės surinkti pinigų kreditoriams patenkinti.

  „Akivaizdu, kad visi buvo susiję su produkto pirkėju“, – teigė Grossas. „Šioje šalyje išgyvena krizę ir mes visi vis dar bandome susitvarkyti su ja“.

  Klausimas, kaip elgtis su bankrutavusio narkotikų gamintojo opioidu, galiausiai galėtų iškilti „OxyContin“ gamintojo „Purdue Pharma LP“ byloje, kuri sekmadienį pateikė bankroto bylą, siekdama išspręsti daugiau nei 2600 teismo bylų, kuriose teigiama, kad tai padėjo skatinti opioidų epidemiją.

  Šeši valstybiniai generaliniai advokatai iš pradžių prieštaravo „Subsys“ pardavimui, sakydami, kad jie yra susirūpinę dėl to, kad tai gali tęsti „Insys“ elgesį prieš pateikiant bankroto bylą, kai įmonė buvo apkaltinta mokant gydytojus už išrašymą išleisti vaistą.

  „Subsys“ sudėtyje yra fentanilio, opioido, 100 kartų stipresnio už morfiną, o JAV maisto ir vaistų administracija jį patvirtino tik vėžiu sergančių pacientų skausmui gydyti.

  Valstijų teigimu, „Insys“ elgesys lėmė, kad priklausomybę sukeliantis vaistas buvo išrašytas daugybei pacientų, kurie neturėjo vėžio.

  Valstybės atmetė šiuos prieštaravimus po to, kai „BTcP“ savininkas Michaelas Burke’as įsipareigojo apriboti „Subsys“ rinkodarą ir platinimą, kad užtikrintų, jog jis skiriamas tik vėžiu sergantiems pacientams.

  „Insys“ pateikė ieškinį dėl 11 skyriaus bankroto apsaugos birželio mėn., Netrukus po to, kai buvo išspręstas 225 mln. USD susitarimas su JAV teisingumo departamentu, kuris nutarė, kad jis papirko gydytojus skirti „Subsys“ pacientams, kurie dažnai neserga vėžiu.

  Keletui buvusių „Insys“ vadovų ir darbuotojų buvo iškelta baudžiamoji atsakomybė, įskaitant turtingą „Insys“ įkūrėją ir buvusį pirmininką Johną Kapoorą, kuris kartu su dar keturiais buvusiais vadovais gegužę buvo nuteistas už sąmokslo reketavimą.

  Kapoor neigė nusižengimus ir tikimasi, kad bus apskųstas.

  reuters.com/article/us-insys-opioids-bankruptcy/drugmaker-insys-wins-bankruptcy-court-approval-to-sell-off-opioid-idUSKBN1W42KY

 4. Sorošo vaikai aukščiausiame „išsivystymo“ lygyje… Pas mus, taip pat, egzistuoja toks pavojus… Jau 90 aisiais Sorošas viešėjo Lietuvoj… Yra nuotraukos su Landsbergiu ir Prunskiene…
  Po kiek laiko nepastebimai pranyko Meilės Lukšienės švietimo sistema, televizijose įsitvirtino jaunus žmones debilizuojantys teletabiai… Na, Sorošo keliu teibeinam iki šiol… Neabejoju, kad didmiesčiuose ir pas mus galima rasti tokių nelaimėlių…

 5. Liberalioje demokratijoje kiekviena asmenybė yra laisva pasirinkti sau patinkančias/patogias vertybes. Visos vyriausybės valdomos sritys, kurios teikią socialinę apsaugą, asmenybės raidos rizikų prevenciją yra nuosekliai degraduojamos sistemos lygiu. Vidurinysis socialinis sluoksnis atsidūrė tarp kūjo ir priekalo, irgi yra sparčiai „optimizuojamas“ Sorošinių liberalios democracy atstovų. Degraduojamą visuomenę lengva manipuliuoti ir valdyti. Karalius nuogas! Procesų esmę jau matome, atpažįstame aplink save tą sintetinę ir išmaniają intervenciją į visuomenės. sąmonę…

 6. Klausykite,Amerika prie to,kad pagal jų reikalavimus,seimo armonautai ,nori legalizuoti narkotikus,pradžioj mažas dozes,o vėliau ir metadoną ir kitką.Visos tragedijos eina iš didžiosios demokratijos.Ar sunku jums tai suprasti?

  1. Ne nesunku, ten simtus metu klesti JAV narkomanija, amerikieciu karei afganistane patys augino kanapes. Viska mes suprantam. Ir lietuvo tas pats lietuva maža šalis. Bet narkomanu pakanka. Tokia tiesa. Pasaulio sunaikinimas. Didele daugums, supranta, bet garantija, kad tie testsi taip viska blokuoja, ir be testo tu į joki skyriu nebusi guldomas,. Tie testai yra ir gali but uzkresti, virusais, net 59.to testo reikia vekti turbut labiausia. Neveksmingi o brukami per jega.Labai įtartina yra kad ta testa istirti kokiui pabaratorijo. Kodel y nosį gruda tsip gilei, kad kraujas bėga is nosies.

   1. Taip tastai irgi pavojingi ,tie kuri ima testa nekeičia net pirštiniu po kiek vieno testo ,venam kiša i nosi paskui kitam i taip visa diena!Girdejau iš pažistamu kurie priversti daritis testus,kad prastai jautesi po ju ,net kildavo temperatura ir silpna buvo

 7. Nelabai supratau prie ko cia ta amrerika, toks jausmas kad kitur narkotu nera….pasakysiu jums naujiena, ju yra visur. Ju buvo netgi sovietu sajungoj, tik niekas apietai garsiai nekalbedavo ir neafisuodavo ,nes partijos valdymo metodai buvo teisingiausi, nepriekaistingi ir vedantis i sviesuji rytojiu, be narkomanu , organizuoto nusikalstamumo ir t.t. (na kad vakarai neiatru kad komunizmas is vidaus irgi puna)

  1. Tarybų sąjungoje narkomanija buvo mažos dalies bohemos ir auksinio jaunimėlio (elito dykaduonių vaikų nedidelės dalies) ir banditų reikalas. Tai nebuvo narkomanija vulgaris. Tik pačioje TSRS pabaigoje ji ėmė plisti į mases.

 8. Tai turėtų būti rodoma atvirai : visur aikštėse,troleibuse,prie seimo,visur ,kur yra ekranai.Tai kažkiek išgelbėtų žmonių,būtų padėka.Ypač jaunimo,

 9. Iš jų atėmė viską o svarbiausia suvokimą ir viltį . Čia noriu padaryti tą patį visam pasauly norėtu.

 10. tai amerikoje valstybe, vaistines, visus sodina ant sintetine narkota tokia pat kaip heroinas, oxycodonas, buprenorfinas, ir ziauriausias pilnai sintetinis metadonas. nuo kuio narkomanui nupilpti paciam praktiskai neimanoma, abstinencija eina ne savaite kaip nuo heroino, o menesi! atreikpkit demesi, kad metadonas nieko negydo, nes kai kurie lt narkologai varo dezinformacija. tai ne vaistas, o legalus heroino pakeitaias, net ne pakeitaias o dar ziauriausia narkota.

  ukrainoje 1990x metais tarptautinis valiutos fondas pasiule ukrainai ivesti metadona, arba pinigu nepaskolinsim. ukraina sutiko, rusija atsisake. manau lietuva irgi sutiko zaloti pilieciu sveikata su metadonu.

 11. Bet juos gi visus tėvai augino . . Ir kas dabar – ar tiems tėvams bėra dėl ko gyventi . .(?)

  1. JAV yra taip: sukako pilnametystė – valink nafig ir gyvenk savarankiškai. Tėvams atėjo laikas pagyventi savo malonumui.

   1. Ir vokietijo sueina lilnametyste vaikai is namu išeina gyvens atskirai mokosi. Vokietija ir nieko nesiskire nuo JAV. Sako vokieciai nieko nemato, nei LGTB tų, nei nelegalų,. Jie uzombinti ir ysakyta tyleti, jie net apie fašima nieko nekalba, tai tabu.o kitiems is sono atrodo, kad jie ten to vokietijo labai laimingi. Simtai isvaziuoja gyvent i brazilija. Viska Vokietijoje pardave.

 12. … narko nabashnikai, kirtimu rajone tokiu prisiziuredavom, vaikshtantys punantys kaikurie jau budavo… idomiausia, kad jie taip griuna ir nenugriuna, net trulikuose atrodo neimanomese pozose issilaikydavo ant posukiu…

  1. nuostabiai pasakyta -mes visi siekiam (trokstam) laimes ir kazin kur ji yra, o gal tuose vaikstanciuose numireliuose … ?

 13. Cia istrauka is kultinio (be ironojos- tikrai verto ziureti, ypaciai vertinant dabartines realijas pasaulyje) filmo „Vaikstantys numireliai“ 12 sezono …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.