Mes turime „vaistinėles“

Pažiūrėkime, mielieji, ką mes turime savo automobiliuose esančiose „vaistinėlėse“. Pagalvokime, ką būtų galima išgydyti su vaistinėlėse esančiais „medikamentais“?

„Mūsų -TV“ El. paštas: musutelevizija.lt@gmail.com

Facebook puslapis: https://www.facebook.com/www.musutv.lt

Telegram grupė: https://t.me/joinchat/QiTJal9xN-ZhY2Q0

Jeigu manote, kad veikla yra naudinga, galite paremti čia:

Banko sąskaita: LT123500010011205160 Vaidas Lekstutis

Patreon: https://www.patreon.com/m/musutv

Paypal: https://www.paypal.com/paypalme/bukim…

Pasidalinkime

Komentarų: 2

  1. Su automobiliu mes važiuojam dirbti tarkim į sodą, žvejoti, grybauti ir pan. Ir tarkim toje „išvykoje“ jūs susižeidėt. Pirmiausia puolat prie vaistinėlės mašinoje, nes jokios kitos prie savęs neturit. Ir kas pasirodo? Ogi dezinfekuoti rankos ir žaizdos nėra kuo. Sterilios pirštinės sutrūkinėja besimaunant. Vaistinėlėje nėra net normalaus pleistro, kuriuo būtų galima apsaugoti negilų nubrozdinimą nuo nešvarumų. Tokio daikto kaip sterilus bintas žaizdai aprišti vaistinėlėje neegzistuoja. Yra tik palaikomasis bintas, kuriuo galima aprišti tvarstį (tokį neaustinį kvadratėlį), kad jis nenukristų (o jis dažniausiai arba labai didelis, arba skirtas nudegimams, komplekte esančios žirklės – gali būti marazmu). Suprantama tenka improvizuoti. Nesteriliu bintu aprišama žaizda (tikintis, kad nors nesterilus, bet vis tik švarus) ir sutvirtinama juostiniu pleistru. TAi laimingas scenarijus. O jei rimtas ir gilus susižeidimas? Žmogus per 5 min. gali mirtinai nukraujuoti, o to kraujavimo sustabdyti nėra kuo. Todėl mano autovaistinėlėje net trys „žgutai“ ir turniketas. Komplektas normalių pleistrų (būtinas jei turite vaikų) ir sterilus bintas, kuriuo galima tiesiogiai aprišti žaizdą (variantas: įvairaus dydžio uždedamų tvarsčių kvadratėliai). Kalio permanganatas, vandenilio peroksidas ir rankų dezinvekavimo skysčio buteliukas. Per daug? Iš tikro – tai minimumas. Gerai pagalvokit, kiek visokių vaistų pasiimate važiuodami atostogauti į pajūrį? O kam? Juk visur civilizacija! Ir tarsi šito būtų maža, net vaistinėje „susikomplektuoti “ normalią vaistinėlę gali pasirodyti misija neįmanoma. Ir labai teisinga mintis, kad iš mūsų buvo atimta net pirmosios normalios med. pagalbos galimybė.

  2. Taigi ne trydai ar panašių negalavimų gydymui kelionėje jos skirtos, o sužeidimams. Kraujavimui nedideliam sustabdyti, aprišti žaizdą. Ir viskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.