Kodėl reikalingas teorinis mąstymas?

Atsiranda vis daugiau žmonių, norinčių priešintis viešpataujančiai neteisybei: tiek karantininiam psichozui ir jo socialiniams padariniams, tiek vadinamosioms „Vakarų vertybėms“ ir antižmogiškai valdžios politikai apskritai. Masinį suaktyvėjimą ypač paskatino paskutinius pusantrų metų besitęsianti koronos „pandemija“. Ir tai yra sveikintina. Vis dėlto, dauguma šių naujųjų kovotojų bei ieškotojų stokoja aiškesnio politinio išsilavinimo. Ir paprastai koncentruojasi ties viena kuria problema ar, daugių daugiausiai, ties keliomis (pvz. – skiepais, Landsbergiu, pabėgėliais, LGBT propaganda ar pan.). Tačiau nei šių problemų priežasčių, nei, juolab, jų visumos, nemato. O kartais net matyti nenori. Jie nuoširdžiai galvoja, kad protestai prieš vieną ar kitą blogybę „stebuklingai“ sukels tautą į kovą, kad viskas tuo laimingai baigsis… Deja – bet viskas nėra taip paprasta: norint nugalėti blogį, reikia suprasti jo priežastis. Suprasti visumą. O, norint suprasti priežastis ir visumą – reikalingas teorinis mąstymas. Reikalinga teorija, filosofija. Ir, atitinkamai šiuo atveju – tam tikras politinis, humanitarinis išsilavinimas. Tad apie tai ir norėtųsi pakalbėti. Kodėl reikalingas teorinis mąstymas, norint realiai kovoti prieš Sistemą? Kas, pagaliau, yra toji „Sistema“? Ką reiškia „klasė savyje“ ir „klasė sau“? Štai dalis klausimų, į kuriuos stengiamasi atsakyti šiame video įraše.

Pasidalinkime

Komentarų: 2

  1. Kas tą „revoliuciją“ Rusijoj darė tai mes čia galime pasiginčyti :). Pinigai jai palaikyti buvo vežami vagonais. Ar įmamos tokios „revoliucijos“ tik iš kilnių paskatų ? Manau kad ne. Žmonės yra per godūs, per tingūs, per daug bailiai kad kovotų dėl tokių aukštų tikslų.

    1. Pritariu, kad tingus ir godus. Kartais tikrai pagalvoju, kuo skiriames nuo gyvunu? Visada atsiras, kuris nores lyderio roles. Tik istorija moko, kad tie lyderiai savo ambicijom priveda prie katastrofisku pasekmiu zmonijai. Manau, kad kiekvieno zmogaus instinktuose yra isgyvenimas, noras daryti ytaka kitiems silpnesniems…“gyvuliu ukis“ funkcionuoja ir jis visada funkcionuos. Tik tiek, kad kazkuris Jav prezidentas pasake, karts nuo karto, bus pralieta patriotu ir vergu kraujas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.