Erwin Thoma. Kaip gali atrodyti statybų pramonės ateitis? (LT vertimas)

Autorius:

Paskaita „Statybų ateitis: namai kaip medžiai, miestai kaip miškas“.

Viena sėkmingiausių ir geriausių paskaitų apie sveiką statybą.
Miškas yra išmintingiausias mokytojas, kokį tik kada nors sukūrė gamta. Mokytis iš jos begalinio žinių lobio reiškia ne ką kitą, kaip orientuotis į gyvenimą ir į jo natūralias taisykles.
Tie, kurie būna miške, visiškai naujai pažvelgia į dalykus: pasaulis iš nepritekliaus tampa gausos pasauliu. Kaupimo pasaulis tampa apykaitos pasauliu. Konkurencijos pasaulis tampa bendradarbiavimo pasauliu.
Tačiau 21 amžiuje žmogus iš esmės prarado gebėjimą iššifruoti miško pranešimus ir paslaptis. Užsidėdamas kūrinijos karūną, jis arogantiškai iškėlė save virš bendro pasaulio, pažemindamas jį iki aplinkos statuso. Miško gyvenimo patirtis, daug kartų pranokstanti Homo Sapiens, nuo to laiko jam liko uždara.
Laimei, vis dar yra tokių žmonių kaip Erwinas Thoma. Thoma yra miško mokinys, kuris niekada nenustojo eiti į mokyklą. Jo gimtoji kalba – miško kalba. Pradėjęs kaip jauniausias Austrijos miškininkas, dabar jis yra sėkmingas verslininkas, su kiekvienu savo gaminiu dalinantis savo išmoktomis pamokomis su kitais.
Savo mediniais namais Thoma parodo, kaip gali atrodyti statybų pramonės ateitis anapus betono blokų ir toksiškų izoliacinių medžiagų – ateitis, tinkama anūkams, kurios ramstis yra tvarumas, o ne begalinis augimas.
Erwino Thoma statyti namai patys sveikiausi – tai moksliškai patikrinama ir įtikima. Jie pasiekė pasaulio šilumos izoliacijos rekordą, užtikrina šešiskart didesnę apsaugą nuo gaisro ir didžiausią atsparumą žemės drebėjimams. Tai pasiekiama naudojant taip vadinamą mėnulio medieną, mechaniškai sujungtą kaiščiais ir neapdorotą kenksmingomis medžiagomis, įprastais toksiškais klijais ir medienos konservantais. „Thoma“ namai – tai uždaro miško ciklo principu pagrįstos statybos pramonės be atliekų modelis. Šiais laikais statybos pramonė yra didžiausia atliekų gamintoja pasaulyje. „Pasitelkę inovacijas, pirmą kartą statome energetiškai autonomiškus medinius namus arba bent jau namus, kuriems reikia labai mažai energijos – be teršiančių izoliacinių medžiagų ir be sudėtingų technologijų. Thoma namai, kurie patys save šildo ir vėsina, daro atomines elektrines nereikalingas. Jie baigia karus dėl naftos“, – sako Erwinas Thoma.

Ing. Dr. Erwinas Thoma gimė 1962 m., užaugo prie Grosgloknerio (Austrija), kur smuikdirbiai, miškininkystės darbuotojai ir dailidės jam perdavė seną išmintį apie medžius, kurią jis šiandien naudoja savo medinės statybos įmonėje, statydamas namus iš 100%. medienos.

0:01:26 Apie medienos ir miškų kilmę bei svarbą
0:15:29 Kaip veikia medis?
0:25:09 Miško tarpusavio ryšiai
0:37:21 Medžių augimo strategijos palyginti su žmonių ekonomika
0:42:12 Žmogaus ir gamtos ryšys
0:47:56 Thoma apie savo kelią į tvarumą
1:14:40 Kas nutinka, kai dalinatės savo žiniomis
1:25:22 Thoma apie savo įmonės valdymą ir ekonomikos problemas
1:27:24 Thoma medinių namų ypatumai
1:44:51 Klimato apsauga, karai ir statybos kultūra
1:53:03 Gydomoji dervos galia
2:02:52 Pasaulyje nėra stokos

Pasidalinkime

Komentarų: 1

  1. Vaizdo įrašas privertė naujai prisiminti mėnulio įtaką bet kuriam darbui namų ūkyje. Gal prieš 20 metų buvau nusipirkęs mėnulio kalendorių- knygą rusišku pavadinimu kuri skambėjo panašiai: – „всё в нужный момент“. Kažkaip greitai savaime, tada, įpratau gyventi pagal mėnulį: rinkti vaistažoles nuo tam tikros ligos tam tinkamame ženkle, skalbti rūbus dylančiam mėnuly (mažiau miltelių, greičiau džiūsta), betonuoti kada pilnėja mėnulis (ne taip greitai perdžiūna, mažiau laistyti). Net karklus pagriovyje nukirtau apskaičiavęs tinkamą dieną, kad neataugtų – o jie buvo dideli ir gausūs. Ir faktas – atžėlė tik vienas ar du, o atžalas nugnybus – pamiršti, kad tokie buvo! Kadangi tema „mėnulio medis“, – knygoje buvo aprašytas pavyzdys kaip Alpėse gaisras ne
    sunaikino medinio namuko pastatyto iš tam tikrą dieną nukirstos medienos, kuomet medis tampa nedegus. Medis gali nepūti, jo negraužti – viskas turi būti daroma pagal mėnulį! Visą gyvenimą organizuoti pagal jį ir greitai intuityviai priprasti prie to! Ar ne miela?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.