Nuotrauka: stop kadras

Žakas Fresko – Konfliktų sprendimas (LIETUVIŠKAI)

Autorius:

Rikanto Jonuškos komentaras apie šį vaizdo įrašą:

„Šio filmuko mintis teisinga. Bet klausimas išlieka vienas: kaip priversti žmones išgirsti? Kaip jų paprašyti pagalbos ir atmerkti jiems akis? Kaip priversti juos patikėti, kad mes tik norime padėti ir kad mes sutinkam eiti į kompromisą su kiekvienu. Nes mums gyvybiškai reikia jų pritarimo, nes be jų pritarimo nieko nebus.
Ieškau pagalbos, bet vilčių vis mažiau ir mažiau. Jaučiu kad reikia kažką keisti ir ieškoti kito būdo. Opoziciniai kanalai ir masinė žiniasklaida jau padirbėjus su žmogumi gerai. Šiuo metu pastebėjau tam tikrus tipus jų kišamų minčių mums į galvas:
1. Yra viskas blogai ir tai globalūs aukštesnių jėgų projektai ir tu nieko nepakeisi. Tu mažas ir silpnas. Geriau prenumeruok mane, klausyk mano kanalo. Aš pranešiu, kaip viskas yra sunku ir beviltiška. Tu tik bijok, aš pasiaukosiu – kovosiu už tave dėl gėrio. Tau užtenka tik mane užprenumeruoti, palaikyti ir dalintis kanalu.
2. Turi suprasti kad gėris ir galimybės kažką pakeisti gali ateiti tik pirma pakeitus save. Todėl nieko nekeisk ir nieko nedaryk ir viskas pasikeis. Jeigu dar niekas nepasikeitė, vadinasi blogai dirbi su savimi. Reikia stengtis dar labiau.
3. Padaryk taip, kad tavo gyvenimas būtų viena didelė graži meditacija. Nusišypsok ir skleisk gėrį. Jeigu šalia tavęs kažkas kažką vagia, žudo ir pjauna – tai ne tavo reikalas. Tu nuo visko atsiribojęs didele siena, kuri nieko nemato, negirdi ji tik medituoja apie tai kaip tau gera „mmmmm… kokia palaima. Koks aš laimingas.“
4. Reikia visus parazitus naikinti. Visi yra aplinkui priešai, kurie ne su mumis. Nesvarbu net, kad jie ir tavo artimiausi šeimos nariai. Vardan tėvynės, vardan Lietuvos kito kelio nėra – jie tavo priešai. Ir yra Lietuvos tėvynės išdavikai. Mūsų nedaug, bet mes kovosime. Ir, aišku, aš jums pranešiu, kiek daug turim priešų ir kiek mažai mūsų tikrų patriotų yra, o siaube.
5. Aš už tikras vertybes. Pažiūrėkite, kaip viskas trypiama. Reikia vienytis, reikia man padėti. Prenumeruokit kanalą, paremkite ir nebijokite viskas bus gerai. Aš viską padarysiu. Nes tiesa teisingumas ir šviesa mano ir jūsų rankose.

Yra ir daugiau tipų, kurių laikosi visa mūsų žiniasklaida. Tiek ir opozicinė, tiek ir alternatyvioji. Nei viena iš jų techniškai nesuteiks jokių galimybių kažką realiai pakeisti ar įtakoti. Kai kurie iš jų net nesuprasdami to, iš patriotinių paskatų dirba labai uoliai ir prisideda prie tautos skaldymo. Ir taip ją veda į nieką. Jų mintis ir ideologijas pasiima pavieniai asmenys, taip visa mūsų tauta susiskaldo į pavienes grupes, kurios pešasi tarpusavyje ir įrodinėja savo tiesas. Visi jie sako, kad reikia vienytis, bet tai tik įmanoma, jeigu tu palaikysi mano nuomonę, mano pusę ir ignoruosi kitas. Pagalvokit – du broliai pykstasi tarpusavyje tik dėl to, kad jų nuomonės, kokia spalva dažyti namą, išsiskyrė. Ir tas pyktis pasiekęs tokį lygį, kad jeigu skęs vienas, kitas negelbės – tegu skęsta. Tai padėtis be išeities, tai misija neįmanoma. Ši padėtis labai paranki mus valdantiems šeimininkams. Užduokit sau klausimą: kam jūs dirbate. Sau ir Lietuvai, ar jiems? Ar tikrai priežastys, kurios leistų mums susivienyti, tikrai yra tos, kurios padės tai padaryti? O gal tai tik dar viena šeimininko įbrukta jums į galvą mintis, daranti viską atvirkščiai ir jo labui…“

Pasidalinkime

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.