Gyvename džiunglių taisyklių aplinkoje, kurioje greičiausias, nagliausias ir turintis ryšių, yra teisus

Autorius:
Rikantas Jonuška. Psichologinis komfortas.
„Žmonės praktiškai visada galvoja, kad jie yra savo norų bei veiksmų šeimininkai ir dažnai net nesusimąsto, kad tie jų norai ir jų valia dažnai susidaro dirbtinai ir yra tik iliuzija, sukurta mūsų proto tam, kad išlaikyti psichologinį komfortą susidarius nepalankioms, netenkinančioms aplinkybėms. O tų aplinkybių yra, kai gyvename džiunglių taisyklių aplinkoje, kurioje greičiausias, nagliausias ir turintis ryšius, bei piniginę galios persvarą, yra teisus.
Tenka visiems kitiems, pralaimėjusiems, ieškoti būdų pateisinti esamą savo padėtį ir kurti psichologinio komforto iliuziją. Vieni iš mūsų perka aukščiausios klasės daiktus ir gainiojasi paskui naujausius mados klyksmus, taip palaikydami ir propaguodami jėgos džiunglių įstatymo kultą bei susikurdami įspūdį, kuriame laimi tik stipriausi ir jie, būtent tokie elitiniai išrinktieji.
Toliau po jų eina tie, kurie nespėja su jėgos kultu ar sąmoningai jo vengia, bei jam prieštarauja, jie pereina į aukštesnį dvasinį lygį, bet užmiršta paprastą, akis badantį faktą, kad mūsų išorinis pasaulis yra bei turėtų būti mūsų vidinio pasaulio atspindys. Tačiau į tai, kad taip nėra tenka užmerkti akis, viskas vardan psichologinio komforto.
Einam toliau. Yra dar ir trečioji grupė žmonių, kuri neįžiūrėjo dvasinio kelio, bet taip pat nepavelka dominuojančios tvarkos reikalavimų. Ir surado gan įdomią ir paprastą išeitį, manau, pačią lengviausią ir populiariausią – visiškai nieko nedaryti, niekur neiti ir dėl savo tokios padėties kaltinti visus, tam, kad susidarytų įspūdis ir tikėjimas, kad jie padarė viską, ką galėjo, ir tokiose nežmoniškose aplinkybėse yra didvyriai ir nugalėtojai, o jų esama padėtis ir veiksmai yra verti pagarbos. Štai tau ir turim dar vieną psichologinio komforto iliuziją. Visos jos daugiau ar mažiau gyvena kiekviename iš mūsų.
Filmukas, manau, išėjo geriau nei tekstas, jame yra išbaigta mintis su išsakyta galimybe, kaip šiuo reiškiniu, ne tik globalistams, sukčiams, manipuliatoriams, bet ir mums grupės bei judėjimo tiksluose būtų galima pasinaudoti. Supratus geriau save ir kitus žmones kviečiant juos į grupę.“
Pasidalinkime

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.