Nuotrauka: stop kadras

Putinas skelbia dalinę mobilizaciją

Autorius:

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kreipėsi į šalies gyventojus ir paskelbė dalinę mobilizaciją.

„Dėl mūsų šalies apsaugos ir vientisumo manau, jog būtina imtis dalinės mobilizacijos“, – pareiškė Rusijos prezidentas informuodamas, kad „įsakymas dėl dalinės mobilizacijos pasirašytas“.

Pasak jo, kvietimą į karinę tarnybą kol kas gaus tik tiek piliečiai, kurie šiuo metu yra atsargoje, ir pirmiausia tie, kurie jau tarnavo Rusijos ginkluotose pajėgose, turi konkrečią karinę specializaciją ir atitinkamos patirties.

Dalinė mobilizacija įsigalioja nuo šiandien – rugsėjo 21 d.

Sprendimą dėl dalinės mobilizacijos V. Putinas aiškino tuo, esą Vakarai „bando padalyti ir sunaikinti Rusiją“, o Kijevas planuoja perkelti karo veiksmus į Rusijos teritoriją.

V. Putinas pareiškė, kad Rusija panaudos visas turimas priemones savo teritorijai apsaugoti, ir apkaltino Vakarus siekiu „sunaikinti“ šalį.

„Jei kils grėsmė mūsų šalies teritoriniam vientisumui, mes tikrai panaudosime visas turimas priemones, kad apsaugotume Rusiją ir mūsų žmones. Tai nėra blefas“, – pasakė V. Putinas.

Lietuvos politikos mokslininkai ir analizių analitikai tokį V. Putino sprendimą vadina dar vienu Rusijos bejėgiškumo įrodymu.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas įvertino paskelbtą V. Putino mobilizaciją.

„Reikia aiškiai pasakyti, kad daug daug karstų grįš į Rusiją arba dalis jų net nebegrįš“, – informavo L. Kasčiūnas.

Šaltinis: ekspertai.eu

Pasidalinkime

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.