Vaidas Žemaitis. Kas susprogdino Kachovkos užtvanką?

Autorius:

Antradienį Ukraina paskelbė, kad Rusija susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, tūkstančiai žmonių priversti palikti savo gyvenamąsias vietas. Ukrainos vidaus reikalų ministras Ihoris Klimenka pranešė, kad užtvindytos 24 gyvenvietės. Pasak jo, dabar vandens lygis dešiniajame Chersono srities krante yra didesnis nei 2 metrai,- praneša Delfi.lt

Kachovkos užtvanka, kurią rusai užėmė invazijos į Ukrainą pradžioje, be kitų dalykų, yra svarbi vandeniui tiekti į Krymą – 2014 metais Maskvos aneksuotą Ukrainos pusiasalį.

Vaidas Žemaitis išdėsto savo mintis, kas ir kodėl galėjo tai padaryti.

Norintiems paremti Mūsų TV:

Bankiniu pavedimu:

Gavėjas: VšĮ Mūsų TV
Banko sąskaita: LT747290099005176483
Mokėjimo paskirtis: PARAMA

Norintiems paremti Paypal sistemoje: https://www.paypal.com/paypalme/musutv (mokėjimo paskirtis – PARAMA

Dėkojame!

Susitikime Telegrame “Mūsų TV”: https://t.me/musutv

Pasidalinkime

Komentarų: 1

 1. Ukrainos valdžia apkaltino Rusijos pusę susprogdinus Kachovskajos hidroelektrinę. Tačiau nepamirškime klasikos: „Kam tai naudinga?“.
  Pastarosiomis savaitėmis priešo veikla Dniepro žemupyje suaktyvėjo, čia telkiasi kariuomenė. Kairiajame krante nuolat nusileidžia nedidelės priešų grupės, bandydamos ten įsitvirtinti. Tai atrodo kaip bandymas sukurti trampliną ryžtingam proveržiui, bet kas nors mažai susipažinęs su Chersono ir jo apylinkių geografija, gali taip manyti.
  Iškart po Kachovskajos HE, pasroviui prasideda Dniepro salpa, 5–7 km pločio juosta, kurią išilgai ir skersai kerta daugybė kanalų, salų, pelkėtų ežerų, daugiausia į kairę nuo pagrindinio kanalo, kuriuo eina kontakto linija. . Yra vietos nedidelėms mobilioms grupėms ant lengvųjų vandens transporto priemonių, tačiau čia beveik neįmanoma su didelėmis pajėgomis kirsti Dnieprą, įrengti perėjas ir organizuoti didelio masto įrangos pervežimą.
  Todėl visą priešo veiklą žemiau Kachovkos Rusijos vadovybė laikė blaškančiais veiksmais siekiant išsklaidyti Rusijos kariuomenę numatomo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų puolimo Zaporožės srityje išvakarėse.
  Nėra karinio poreikio užtvindyti salpą ardant: per kelias dienas vanduo nuslūgs, o atokvėpis bus trumpas.
  Tačiau Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms Kachovskajos hidroelektrinės sunaikinimas gali duoti nemažos strateginės naudos. Prieš srovę 200 km driekiasi 10-20 km pločio rezervuaras, dėl kurio taip pat beveik neįmanoma atlikti didelio masto pajėgų ir leidžia Rusijos vadovybei kairiajame krante išlaikyti palyginti mažas priedangos pajėgas.
  Jei Kachovkos rezervuaras bus ištuštintas ir Dniepras grįš į savo natūralų kursą, iškils pavojus persikelti virš Kachovkos. Grupuotė šia kryptimi turės būti radikaliai sustiprinta, ir tai yra pats Rusijos pajėgų ištempimas, kurį Ukrainos vadovybė bando pasiekti visomis priemonėmis, įskaitant ciniškiausias (bandymai įsiveržti į Belgorodo sritį, barbariškas apšaudymas). Shebekino).
  Politiniai sumetimai gali vyrauti prieš karinius, tačiau šiuo atveju jie sutampa. Kijevo režimas pasirodė esąs įmantrių provokacijų meistras, kurios visada pasitaiko labai „beje“. Taigi provokacija Bučoje įvyko iškart po Stambulo susitarimų, leidusių Kijevui jų atsisakyti.
  Tačiau reikia „naujo žingsnio“, o didelės užtvankos, sukėlusios didžiulio masto žmogaus sukeltą ir ekologinę katastrofą, sunaikinimas yra teisingas. Vakarai nesupras, nauja galinga antirusiška kampanija neišvengiama, ji jau pakilo. Ukrainos veikla pasroviui nuo Dniepro turėjo sukurti informacinį foną kaltinimams Rusijai, kuri tariamai sugriovė užtvanką, bijodama Ukrainos puolimo.
  Zelenskis buvo informuotas, kad tolesnė Vakarų karinė pagalba priklauso nuo realiai pradėtos Ukrainos puolimo sėkmės, o po pirmųjų kovų dienų kyla tik daugiau abejonių dėl puolimo sėkmės.
  Pastaruoju metu įvairiose pasaulio vietose suaktyvėjo tarpininkavimo bandymai, keliami įvairūs taikos planai. JAV valstybės sekretorius Blinkenas netgi pareiškė, kad puolimo sėkmė reikalinga siekiant tvirtesnės Kijevo pozicijos derybose, tai yra visai ne norint „visiškai išlaisvinti“ visas buvusias Ukrainos teritorijas.
  Visi taikos planai šiame etape apsiriboja dabartinės kontaktinės linijos fiksavimu „pagal korėjietišką versiją“, t. y. Chersono ir Zaporožės regionų kairysis krantas lieka Rusijai, o demarkacijos linija eis palei žemupį. Dniepras.
  Ir tikėtina, kad Kachovskajos hidroelektrinės sunaikinimas yra pasirengimas panašiam scenarijui, nes ekonominė žala buvo padaryta beveik vien tik kairiajame krante. Kachovskajos HE ten buvo Rusijos pajėgų kontroliuojama. O sunaikinus Kachovkos rezervuarą, nebus galima naudotis Šiaurės Krymo kanalu, Kachovkos drėkinimo sistema (tai yra daug dešimčių tūkstančių drėkinamų žemių kairiajame krante) ir galiausiai Zaporožės atominės elektrinės. Jei siena eis palei Dnieprą, stoties ir užtvankos atkurti bus neįmanoma.
  Kijevo režimas, apimtas neracionalaus įniršio, siekia padaryti maksimalią žalą iš jo išlaisvintoms teritorijoms, palikti po savęs išdegusią žemę. O Šiaurės Krymo kanalas jau seniai kėlė maniakišką neapykantą tarp krapų-patriotų.
  Toks yra veiksnių, paskatinusių Kijevo valdžią įvykdyti šį nusikaltimą, kompleksas, kuris dar kartą patvirtino, kad nėra kitos geros išeities, kaip tik panaikinti šį režimą.

Rašykite komentarą