Nuotrauka: stop kadras

PRASIDEDA: Nuskaitę savo akių rainelę gausite “nemokamų” pinigų – tūkstančiai laukia eilėse

Autorius:

Visame pasaulyje žmonės savanoriškai pradėjo stoti į eiles skenuoti savo akių raineles mainais į skaitmeninį ID ir pažadą nemokamai įsigyti kriptovaliutą.

Projektu „Worldcoin“, kurį įkūrė ChatGPT kūrėjo „OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas, siekiama sukurti naują „tapatybės ir finansų tinklą“ ir kad jo skaitmeninis ID leistų vartotojams internete įrodyti, kad jie yra unikalūs žmonės, o ne robotai. Tokiu būdu „Worldcoin“ siekia, kad kuo daugiau žmonių prisijungtų prie šios kriptovaliutos naudojimo.  Pats Samas Altmanas teigia, kad jis tiesiog nori duoti kiekvienam planetos žmogui nemokamų pinigų, tiksliau, nemokamų kriptovaliutų.

Panašiai, kaip ir su skiepais, žmonės savanoriškai rikiuojasi į eiles nuskaityti savo rainelę su “Orb” aparatu visame pasaulyje:

Šaltinis 

„Worldcoin“, projektas, suteikiantis prisijungimą dalyviams, kurie savanoriškai nuskaito savo rainelę su liūdnai pagarsėjusiu „Orb“ prietaisu, sulaukė nemažai skepticizmo ir kritikos iš kriptovaliutų bendruomenės.

Daugelis šį projektą lygina su “Juodojo veidrodžio” (angl. Black mirror) serialo epizodais  arba George’o Orwello 1984 m. distopiniu romanu. Kokia iš tikrųjų yra šio projekto esmė? Ar Worldcoin yra daugiau nei mums atrodo iš pirmo žvilgsnio?

Pasidalinkime

Rašykite komentarą