Nuotrauka: stop kadras

Apsipirkinėjimo lietuviškoje NORFOJE ir Didžiojoje Britanijoje skirtumai

Simonas Kroydonas savo Facebook paskyroje rašo:

Apsipirkinėjimo lietuviškoje NORFOJE ir Didžiojoje Britanijoje skirtumai

Lietuvoje žmogus užėjęs į parduotuvę ir nieko nepirkęs gali būti apieškotas pardavėjos. Pardavėja gali sukelti šumą, trukdyti išeiti pirkėjui.
Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje jeigu pardavėja bando pirkėją stabdyti, žmogus kviečia policija, ir parduotuvė moka 18 000 svarų arba 20000 eurų kompensaciją (2022 metų duomenys) klientui. Parduotuvės direktorius su pardavėja yra išmetami lauk iš darbo.
Lietuvos parduotuvėse už pavogtas prekes iš personalo atskaičiuoja pinigus. Jei randamas trūkumas kasoje, prekybos tinklas iš kasininkės algos atskaičiuoja pinigus.
Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje standartinė praktika 5% procentus nuostolių numinisuoti nuo gauto pelno. Niekas iš darbuotojų jokių pinigų neatskaičiuoja. Jeigu pabandytų, bent užsiminti parduotuvės administracija apie tai prekybos tinklui būtų iškelti milžiniški ieškiniai ir suspenduota licenzija.
Lietuvos parduotuvėse kamerų vaizdus skelbia per visas žiniasklaidos priemones, ieško vagių nušvilpusių kelių eurų vertės prekes. Kelia bylas net dėl 30 centų vertės poletileninio maišelio, kaip tai nutiko vienam pensininkui
Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje tai tiesiog neįmanoma.
Lietuvos parduotuvėse prie nupigintų prekių lentynos stovi supuvę arba visiškai sugedę produktai, kurio neėstų net benamis katinas.
Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje parduodami nukainuoti maisto produktai būna su 70 % nuolaida puikios kokybės.
Išvada,
Žmogaus reputacija,kaip ir gyvybė Lietuvoje nieko verta.
Įmonės nelegaliai atskaičiuoja iš darbuotojų atlyginimų patirtus nuostolius dėl vagysčių ir broko.Pagal įstatymą visos prekės yra draustos. Žmogus sulaikomas tik 100 % įsitikinus, kad jis pasisavino daiktą.
Pardavėjos imasi savivalės, puikiai žinodamos, kad už šią savivalę gali būti patrauktos baudžiamon atsakomybėn dėl apribotos žmogaus laisvės.
Lankytojo incidentas NORFOJE įvyko lapkričio 18 dieną.

Šaltinis

Pasidalinkime

Komentarų: 6

  1. Autorius teisus esa anglijoi ateini is kitos parduotuves su maisiuku cia spintelių nera kaip išeini taip eini nebent signalizacija pradeda suveikė parodai cekius ir laisvas esi ir niekas taip nelaiko zmogaus kaip Lt nevisavertiškumo parduotuvėse apsauginis sedi parduotuvei prie kamerų prie iejimo ir isejimo kad zmogaus laiko netrugdyt

  2. Čia iš tikro ne vien norfoj taip. Tekę tokių situacijų turėt ir maximoj ir iki ir senukuose net. Aišku čia galėtum ginčytis dėl šito, tipo jie dirba savo darbą, bet tiesiog kiti labai nagli tiek tie apsaugos darbuotojai, tiek kasininkės. Tikrai nemeluosiu buvo užviręs kraujas, kad prie ko aš? Kitų tai netikrinat, bet kažkaip pagalvoji, kad neverta švaistyt savo laiko ir nusileidi ir parodai tą ko neturi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *