Nuotrauka: stop kadras

Mindaugas Puidokas. Šis karas bus ilgas, varginantis ir sunkus.

Autorius:

Mindaugas Puidokas:

„Kviečiu klausyti diskusiją Lietuvos Ryto ir Alfa.lt laidoje ,,Lietuva tiesiogiai“ su Rimvydu Paleckiu ir liberalu Arminu Lydeka dėl pasaulinių procesų susijusių su karu Ukrainoje. Visi, kas sako, kad viskas baigsis greitai ir bus lengva – klaidina žmones! Vyksta geopolitinė kova bei pasaulinis karas: visomis dimensijomis: karinis, ekonominis, politinis, informacinis… Šis karas bus ilgas, varginantis ir sunkus. Nuo jo baigties priklausys pasaulio ateities valdymo sistema.
Šis naujausias pasaulinis karas vyksta 6 sferose: sausumoje, ore, jūroje, kosmose (palydoviniai žvalgybiniai duomenys ir kt.), kibernetinėje erdvėje (nuo 21amžiaus pradžios) ir kognityvinėje/mentalinėje (kova už žmonių protus).
Kinija, Indija, Pakistanas, BRICS ir dauguma buvusių kolonijų dalyvauja procese ir to ignoruoti negalima. Būtina gili analizė, o ne paviršiniai lozungais ir emocijomis pagrįsti vertinimai. Svarbius sprendimus valstybei būtina priimti remiantis analize. Lietuvoje liberalkonservatorių valdžia juos priima remdamasi lozungais ir emocijomis.
Kas nepritaria mano vertinimams – turiu vieną kontrolinį klausimą: kodėl Lietuvoje civilinis saugumas yra 0-niame lygyje ir neturime net normalių slėptuvių nuo bombardavimo ar aiškių instrukcijų, kaip elgtis gyventojams karo atveju!? Palyginimui, Suomijoje slėptuvės puikiai įrengtos ir kai kurios yra net 18 m gylyje. Rezervas ir visuomenė puikiai paruošta visoms galimoms grėsmėms. Mūsų valdžia garsiai kalba… investicijos į gynybą nueina dažnai ne kariams ir rezervui, o į tuščius pastatus. Laikas keistis!?“

Pasidalinkime

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.