Lygybės siekiamybė suteikia žmogui sąžiningumą ir atsakomybę už savus veiksmus

Rikantas Jonuška:
“Ar esam susimastę, iš kur pas žmogų ir mus pačius atsiranda sąžiningumo, tiesos, teisybės ir lygybės jausmas? Ir pagal ką jis mumyse matuojamas?
Viskas prasideda šeimoje, giminėje, tarp draugų, bendradarbių, bendražygių, bendraminčių. Kai kažkas išgirsta, o gal pats pasiūlo lygias galimybes ir lygybę…  Ir žmogus noromis ar nenoromis pradeda apie tai galvoti ir mąstyti.
Susidūrimas su lygybe ir susikurtas požiūris apie tai sprendžia, koks bus žmogus žmogui ir kaip jis elgsis ateityje. Plati, visą žmogų apimanti, gili ir svarbi tema. Šiais laikais išjuokta, iškreipta ir daugelyje vietų praktiškai užmiršta. Apie ją reikia ir reikėtų šnekėti daug ir dažnai. Nors kai kam atrodo kam ji reikalinga, kas čia tokio viskas lygtais ir taip aišku, o kai kam tai paprasčiausiai yra nesąmonė. Nors lygybė sprendžia beprotiškai daug dalykų mūsų veiksmuose ir tarpusavio santykiuose. Kaip pavyzdys: kas yra laisvė ir kur jos ribos jau ir taip šiuo metu perdėtai išlaisvėjusiame pasaulyje? Aišku šiuolaikinė laisvė turi dvigubus standartus. Ir ten lygybės nėra ir nerasi.
Taip ir gyvenam kiekvienas su savomis lygybėmis, su savomis tiesomis. Ir atrodytų lygtais visi kartu drauge, bet visiškai atskirai po vieną ir vieni…
Todėl kviečiu prisijungti prie “Tautos valdžia” sumanymo. Dalyvauk, skleisk, kalbėk apie tai, mokykis iš to, padėk tai realizuoti suprasti ir įgyvendinti tam, kad mes neužmirštume apie lygybę ir mažiau turėtume melo, netiesos ir dvigubų standartų.”
Pasidalinkime

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *